30 Yaşında Hayat
8 Temmuz 2015  //  By:   //  ÇOCUK FİLMLERİ  //  No Comment

30 mu oldunuz? Endişelenmeyin, sizi çok heyecanlı 30’lu yaşlar bekliyor. Artık ne istediğinizi biliyorsunuz ve daha tecrübelisiniz. İşte 30’lu yaşlarınızın keyfini çıkarmanızı sağlayacak 10 yaşam tarzı önerisi.

1- Kendinizi daha fazla sevin ve dikkat edin. İş önceliğinizi bir kenara bırakın, çocuğunuz varsa çocuğunuzu bile.. Güzel, zeki, kendine güvenen, seçimleriyle gurur duyan, neyi sevip sevmediğini bilen, umut eden ve hayalleri olan biri olun. Sevdiğiniz ve sizi iyi hissettiren insanlarla vakit geçirin.

2- Özel hayatınızda yapmak istediğiniz hayalleri hayata geçirin. Hedeflerinizi hayata geçirmeye başlamak için en verimli zamanlardır. Örneğin çocuk sahibi olmak istiyorsanız yarın çok geç olabilir.

3- İşinizden memnun değilseniz severek yapacağınız bir iş kovalayın.

4- Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın.

5- Sahip olduğunuz özellikleri kullanın. Kıskanç ve kötü niyetli kişilere karşı düşüncelerinizi savunun. Araştırmalar, negatif duygularınızı yenebilenlerin daha mutlu olduğunu gösteriyor.

6- Hatalarınız için kendinizi affedin. Gençliğinizde ve 20’li yaşlarda hatalar yapmış olabilirsiniz. Artık 30’lu yaşlardasınız, kendinizi bağışlayın.

7- 30’lu yaşlarda düzenli olarak egzersize başlayın. 30’lu yaşların ortalarında kasların zayıflamaya başlar. Metabolimanız yavaşladığı için bir kaç kilo alabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar sevdiğiniz egzersizleri yapın, olabildiğince hareket edin.

8- Ailenizi düzenli olarak aramaya başlayın. Siz büyürken aileniz de büyüyor. Onlarla konuşma fırsatını kaçırmayın. Bu tür paylaşımlar aile bağlarını sıcak tutar, çocuğunuza örnek olmanızı sağlar.

9- Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Abur cuburdan ve yararsız içeceklerden uzak durun.

10- Hayatın keyfini çıkarmaya devam edin. Yaşınıza dikkat etmeden anı yaşayın. Seyahatleri, tatilleri değerlendirin. Her ani sevdiğiniz kişilerle yapın.

About the Author :

En kaliteli ve özgün içerik.

Related News

Leave a reply