Dünya’nın En Gizemli 10 Yeri
4 Ağustos 2015  //  By:   //  ÇOCUK FİLMLERİ, MEKAN  //  No Comment

Ultra gizli askeri üsler, tapınaklar veya iyi giyimli beylerin gizli kulüpleri, bizim gibi sıradan insanlar için erişilmesi zor gezegenimizin bazı yerleri vardır. Tuhaf komplo teorileri ile anılan gizemli yerleri içeren küçük bir liste derledik.

RAF Menwith Tepesi Üssü

Menwith Hill North Yorkshire Harrogate merkezli İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri bir temel oluşturmaktadır. istasyon büyük ölçekli Soğuk Savaş casusluk operasyonları ile ünlüdür.
1

The Mount Weather Emergency Operations Center

Amerikalı hükümetlerin devamlılığı için üretilen bir nokta olduğu düşünülüyor. Soğuk Savaş sırasında inşa edilen bu noktadaki yüksek rütbeli yetkililer, 11 Eylül’den sonra buradan taşınmıştır.

2

Ise Grand Tapınak

Şinto dinindeki bu kutsal yere çok az din adamı girebilir. Tapınak, yaşam ve ölüm döngüsünü kutlamak için her 20 yılda yıkılır ve yeniden inşa edilir.

3

Room 39 – Oda 39

Kuzey Kore’de hiç kimse gerçekte orada neler olup bittiğini bilmez. Milyar dolarlık uyuşturucu, kara para ticaretinin buradan geçtiği söylenir.

4

Area 51

Area 51’i, X-Files hayranları tercihli askeri bölge olarak bilir. Birçok gizli projelerin, fütüristik uçan makinelerin tasarımının burada yapıldığı söyleniyor.

5

White’ın Beyler Kulübü

Dünya’nın en gizli kulübüdür. 1693 yılında Londra’da kurulan en eski kulübüdür. David Cameron gibi birçok İngiliz eşrafı bu kulübün bir parçasıdır.

6

Moskova’nın metro 2

Moskova’nın metro 2 hattı hala gizemini koruyor. Moskova’nın gizemli yeraltı dünyasına paralel çalıştığı söyleniyor. Bu gücün çeşitli stratejik yerleri ziyaret etmek için Stalin ve onun KGB arkadaşları tarafından kullanıldığı biliniyor.

7

The Club 33 – Kulüb 33

Club 33 Disneyland’da yer almaktadır. Uygulamak için yeterli paraları olsa da, 14 yıldır bekliyor. Ne için? Kimse bilmiyor ama kesinlikle Mickey kılığında bıyıklı adamlar yok. Üyeleri Disneyland’a erken giriş gibi ayrıcalıklara sahip.

8

Vatikan Gizli Arşivleri

Vatikan’ın gizli arşivleri yaklaşık 12 asırlıktır. Protestan hareketinin Martin Luther, Portekiz ve İspanya arasında Güney Amerika’nın bölünme aforoz başlangıcı gibi Hıristiyanlık tarihi ile ilgili ilginç tarihi olaylar, ünlü Vatikan çalışmaların detaylarını içerir. Sadece Papa, bu makalelerin erişime izin yetkisine sahiptir.

9

Mezhgorye, Bashkortostan Cumhuriyeti

Mezhgorye Bashkortostan Cumhuriyeti, Rusya Cumhuriyeti’ne yakın bulunan bir askeri kentidir. Kimse onun içinde neyin olduğunu bilmez ve Amerikalıları sevmezler. Birçok ABD cumhuriyetçi muhafazakarlar, burada ne olduğunu öğrenmek için Kremlin’den açıklama istediler ama Kremlin sadece bir maden sitesi olduğunu söylüyor.

10

About the Author :

En kaliteli ve özgün içerik.

Related News

Leave a reply