İtalya’nın 5 Eşsiz Kalesi
6 Temmuz 2015  //  By:   //  5 CİKSS  //  No Comment

Ciao bella gente! (Merhaba Güzel İnsanlar) İtalya dünyanın en güzel ülkelerinden biri. Mutfağı, cana yakın insanları, şehirleri muhteşem.

İtalya, Leonardo da Vinci, Christopher Columbus, Marco Polo, Florence Nightingale, Dante, Raphael, Michelangelo, Nero, Giacomo Puccini, Primo Levi, Galileo, Casanova, Georgio Armani, Gianni Versace’den Sophia Loren, Monica Bellucci’ye kadar bir çok değerli insan yetiştirmiş.

Tüm bunların yanı sıra eşsiz kaleleri de bulunuyor. İtalya’ya yolunuz düştüğünde görmeniz gereken 5 kale!

1. Isola di Loreto

Isola di Loreto, Iseo Gölü’nün ortasına yakın noktada bulunuyor.1910 yılında Vincenzo Richeri tarafından neo-Gothic tarzda taştan inşa ettirilen kale, gölün ortasında bulunuyor. Bir marinası ve iki kulesi var. Kaleye teknelerle ulaşılabiliyor.

isola-di-loreto-lombardy

2. Castello di Petroia

İtalya’nın Umbria yerine yakın Gubbio’da yüksekte inşa ettiren Castello di Petroia göz kamaştırıyor. Bu resmi kale Umbria özgür bir kasaba oluncaya kadar yüzlerce kez el değiştirmiş. 1909 yılında David Sagrini tarafından satın alınan bu kale, ailesi tarafından otel olarak kullanılıyor.

Castello-di-Petroia

3. Savoia Castle

Savoia Kalesi, Valle d’Aosta’nın Gressony-Saint-Jean adlı bölgesinde Ranzola Hill tepesinde inşa edilmiş. 19. yüzyılda Kraliçe Margherita’nın evi olan kale, 5 farklı kulesi, taşlarla süslü bahçesi, nadir çiçeklerin yer aldığı botanik bahçesi ile eşsiz.

castel-savoia

4. Civita di Bagnoregio

Viterbo, Lazio bölgesindeki Civita di Bagnoregio kalesi İtalya’da “Jewel on the Hill – Tepedeki Mücevher” olarak biliniyor. 2500 yıllık eski kasabada yer alan kalenin manzarası muhteşem. Bu majestik kasaba, zamanla erozyona uğrasada yazları ziyaretçilere açık tutuluyor.

civita-di-bagno-regio

5. Erice Castle

Rapunzel burada yaşıyor olabilir mi? Hayır, bu kale Venüs’ün Kalesi – Castle of Venus olarak biliniyor. Erice Kalesi Trapani, Sicilya bölgesinde, tarihi bir kasaba dağı olan San Giuliano üzerinde tüm görkemiyle duruyor. 12. yüzyılda inşa edilen kale zamanla elden geçirildi ve tamir edildi. İtalya’nın en değerli kalesi kabul edilir.

erice-sicilia

About the Author :

En kaliteli ve özgün içerik.

Related News

Leave a reply